METĀLA JUMTI

Metāla jumta segumi tiek izgatavoti no cinkota tērauda loksnēm, kas pārklātas ar polimēru aizsargkārtu. Atkarībā no polimēru aizsargkārtas biezuma, garantijas laiks metāla jumta segumiem ir pat līdz 30 gadiem. Kalpošanas laiks pie normāliem apstākļiem un pareizas montāžas 50-70 gadiem.

Metāla jumtu plašā formu un krāsu daudzveidība tiek plaši pielietota gan ēku renovācijā, gan jaunu ēku būvniecībā. Nelielais svars (4-5kg/m2) un ātrā montāža, ir lielākās metāla jumtu priekšrocības, jo nav nepieciešama pastiprināta jumta nesošā konstrukcija, kā arī ir iespējams īsā laikā noklāt lielas platības.

Metāla jumts, atkarībā no profila, ir iespējams un ieteicams uzklāt slīpumam ne mazākam par 12-15°. Metāla jumts nerada vairāk trokšņu, kā cita seguma jumts, lai cik pārsteidzoši tas šķiet, taču pareizi ierīkotais metāla jumta segums patiešām nerada vairāk trokšņu salīdzinājumā ar jebkuru citu jumta seguma materiālu. Metāla jumts parasti tiek ieklāts uz cietām pamatnēm. Turklāt bēniņi un izolācija veido skaņas barjeru.

Ja vēlaties ieklāt metāla jumta segumu uz jau esošā jumta, tad ir nepieciešama vecā jumta seguma demontāža līdz spārēm, tad tiek ieklāta antikondensāta difūzijas membrāna, dubultlatojums un metāla jumta segums. Lata izveidos savdabīgu gaisa bedri.

Metāla jumti nepiesaista zibeni vairāk kā citi, ierastie jumtu segumu materiāli. Gluži otrādi – pat ja zibens iespers metāla jumtā, ugunsgrēka risks būs minimāls salīdzinājumā ar citiem segumu veidiem, jo metāls ļoti grūti uzliesmo. Ja dzīvojat zonā ar augstu ugunsbīstamības pakāpi, tad ievērojiet, ka metāla jumti dzēsīs jebkādas degošas daļiņas, kas nokļūs uz tā virsmas. Tāpat arī kukaiņi nespēs kaitēt metāla jumtam. Tas ir arī izturīgs pret pūšanu un pelējumu. Tā kā metāla jumts diezgan ātri novada saules siltumu, sniega kušana risinās intensīvāk, nekā tradicionālo jumtu gadījumos.

OBJEKTU GALERIJA

APLŪKOT