БЕТОННАЯ И ГЛИНЯНАЯ ЧЕРЕПИЦА

Māla dakstiņu mūžs pat Baltijas reģiona klimatā ir vismaz 150 gadu, betona dakstiņu mūžs ir no 100-150 gadiem. To jau ir pierādījusi dzīve un liekus apliecinājumus nevajag. Kad cilvēki iemācījās apdedzināt mālu, viņi sāka šo izturīgo, ugunsdrošo materiālu izmantot arī saviem jumtiem.

Dakstiņu jumts rada harmonisku iespaidu. Mūsdienās ir plašas dakstiņu formu, virsmas pārklājumu un materiālu izvēles iespējas. Dakstiņa jumts ir kluss lietus un krusas laikā,energoefektīvs gan karstos, gan aukstos klimatiskajos apstākļos, elektrostatiski neitrāls, tas ir ekoloģiski tīrs un vizuāli pievilcīgs.

Svarīgi ir izvēleties sev pieņemamāko jumta segumu gan cenas, gan kvalitātes, gan ilgmūžības ziņā, ražotāji māla un betona dakstiņiem dod līdz pat 50 gadu garantiju.

Dakstiņa jumta priekšrocība, salīdzinājumā ar citiem jumtu segumiem, ir izmantotā materiāla ekoloģiskā tīrība – to sastāvā ietilpst tikai cements, smiltis, ūdens un krāsu pigments. Ražošanas procesā netiek izmantota nekāda ķīmija, bet galvenais tajā nav iestrādāti nekādi naftas produkti.

Salīdzinot ar māla dakstiņiem, betona dakstiņi ir precīzāki. Šo parametru nosaka izgatavošanas tehnoloģija – betona dakstiņus nevis apdedzina, bet gan presē un žāvē, tātad būvmateriāls netiek pakļauts augstām temperatūrām, kas neizbēgami deformē topošo izstrādājumu. Tieši šis faktors atvieglo jumta seguma montāžu.

Norvēģijā 80% namu ir ar betona dakstiņa klājumu, 20% — māla dakstiņa. Savukārt saulainajā un karstajā Itālijā ir citāda proporcija — 70% māla dakstiņa pret 30% betona dakstiņa jumtiem. Šī ziemeļvalstu būvnieku izvēle ir saprotama, jo betona dakstiņi ir ar labām siltuma izolācijas īpašībām, tie ir izturīgi un tieši tāpēc šo materiālu izmanto bargos klimatiskos apstākļos — ziemā jumts saglabā siltumu, bet vasarā vēsumu.
Ražošanas tehnoloģija ļauj betona dakstiņiem piešķirt plašu krāsu gammu, jo rūpnīcā, dakstiņu izgatavošanas laikā, tiem var piejaukt jebkuras krāsas pigmentu. Tāpēc tiem var piešķirt jebkuru no varavīksnes krāsām. Augšējais akrila slānis ir ļoti plāns, taču tā galvenā sūtība ir saglabāt spilgtas krāsas pat saules iedarbībā. Betons ir gandrīz vai mūžīgs materiāls, jo nav daudz tādu apstākļu, kas to varētu negatīvi ietekmēt.

Jumtam, ko veido betona dakstiņi, ir neskaitāmi vairāk priekšrocību nekā šīfera un metāla jumtam. Betons ir ilgmūžīgāks, un tādēļ padara arī mājas mūžu ilgāku.

Viena no lielākajām dakstiņu jumta priekšrocībām ir tā, ka šāds jumts elpo un līdz minimumam samazina kondensāciju. Un, protams, tas ir kluss pat stipra lietus laikā, nodrošinot jums mājā mieru un labsajūtu.

ГАЛЕРЕЯ ОБЪЕКТОВ

СМОТРЕТЬ